سفارش تبلیغ
صبا ویژن
مرد را سرزنش نکنند که چرا حق خود را دیر درخواست نمود ، بلکه او را عیب کنند که دست بدانچه از آن او نیست گشود . [نهج البلاغه]
اصولگرا

مراسم هفته مرحوم آیت الله سید جواد مدرسی پنج شنبه 30/8/87 بعد از نماز مغرب و عشاء در محل مسجد بیاق خان یزد واقع در خیابان قیام - بازار خان (بازار زرگری) برگزار می شود.  شادی روحش صلوات

 

مدرسی - یزد • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: پنج شنبه 87/8/30::: ساعت 12:24 عصر

  احمدی‌نژاد پیروز انتخابات است/ خاتمی دیگر کاریزما نیست

  رییس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، نشانه های پیروزی محمود احمدی نژاد در انتخابات آتی را تنها سخن دولتمردان و حامیان دولت نهم ندانست و گفت: محاسبات ما مبتنی بر محاسبات مردمی است.

  گفت و گو با دکتر علیرضا ذاکر اصفهانی در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری انجام شد. این مرکز حکم اتاق فکر دولت را دارد و از این جهت برای خبرنگاران جالب است بدانند مرکز مذکور، مهم ترین رویداد سیاسی سال آینده ایران را چگونه رصد می کند؟

  ذاکر اصفهانی می گوید در پی فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری، مباحث انتخاباتی توسط کارشناسان مرکز تنها در داخل آن بررسی و دنبال می شود و رسانه ای نخواهد شد.

  وی همان قدر بر رای آوری محمود احمدی نژاد تاکید دارد که بر تداوم گفتمان انقلاب اسلامی و اصولگرایی در عرصه اجرایی و اداری کشور.

  ادامه مطلب...

 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: سه شنبه 87/8/28::: ساعت 11:11 عصر

  بخش سوم مناظره تاج زاده و روانبخش:

  تاج زاده: آغاجری نگفت دین افیون است/ روانبخش: خودتان 26 مرداد 79 در "عصر ما" منتشر کردید

   

  تاج‌زاده: خوشبختانه آقای روان بخش یک مرحله رفتند جلو و ظاهراً پذیرفتند حتی معصوم اگر مردم نخواهند، حق تشکیل حکومت را ندارد.

  روان‌بخش: کسی نگفت حق ندارد. نمی‌تواند حکومت تشکیل دهد.

  تاج زاده: یعنی حق ندارد.

  روان‌بخش: خیر حق دارد، ولی نمی تواند. یک کلمه می‌تواند معنا را خیلی عوض کند. الحمد الله پیشرفتی در دوران اصلاحات و در طول 11 سال گذشته اتفاق افتاده.

  تاج زاده: آقای روانبخش مطلبی را به ما منتسب نمودند که ما گفته‌ایم هر کس در مبارزات شرکت نکرده، حق حرف زدن ندارد. بنده چنین چیزی را عرض نکردم؛ والا اگر این‌چنین باشد هیچ‌کدام از این دانشجویان نمی‌توانند، حرف بزنند چون هنوز 30 سالشان نشده است. بنده عرضم این است که هر کس باید شهامت داشته باشد و بگوید که دیدگاه من، این است. هر کسی که می‌رود و پشت کسی دیگر قایم می‌شود، باید به دیده تردید به او نگاه کرد؛ زیرا می‌خواهد کمبود مشروعیت خود و دیدگاه خودش را به نام دیگری بزند. خوب است در جامعه ما هر کسی حرفش را بزند و بگوید که این دیدگاه من است. حالا غلط یا درست، بقیه می‌توانند در مورد آن قضاوت کنند.

  ادامه مطلب...

 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: یکشنبه 87/8/26::: ساعت 6:27 صبح

  بخش دوم مناظره تاج زاده و روانبخش:

  تاج زاده: آغاجری نگفت دین افیون است/ روانبخش: خودتان 26 مرداد 79 در "عصر ما" منتشر کردید

   

  بخش اول مناظره حجت الاسلام قاسم روانبخش دبیر سیاسی هفته نامه پرتو سخن و مصطفی تاج‌زاده عضو شورای مرکزی حزب مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب در دانشگاه کاشان با موضوع "اصلاح طلبی و اصولگرایی"، هفته گذشته منتشر شد. در بخش اول این مناظره 5 ساعته، روانبخش به تبیین مبانی اصولگرایی پرداخت و از تاج زاده نیز خواست با تعریف مبانی اصلاح طلبی به نظام مند شدن بحث کمک کند.

  به گزارش رجانیوز، متن بخش دوم این مناظره در ادامه آمده است:

  ادامه مطلب...

 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: یکشنبه 87/8/26::: ساعت 6:22 صبح

  مراسم تشییع پیکر پاک عالم نستوه با تقوی زاهد و مجاهد آیت الله سیّد جواد مدرسی صبح امروز در جمع دهها هزار نفر از مردم دارالعباده یزد از محل مدرسه علمیه مصلی یزد در میان غم و اندوه فراوان تا آرامگاه وی امامزاده جعفر یزد تشییع گردید. قبل از اقامه نماز میت فرزند برومندشان آیت الله سیّد محمد رضا مدرسی از اعضای فقهای محترم شورای نگهبان قانون اساسی خلاصه ای از زندگی پدر بزرگوار خود را بیان نمود. وی اظهار داشت آیت الله سید جواد مدرسی در هفتاد سال پیش در اوج خفقان رژیم رضاخانی بر علیه طلاب و روحانیان در حالی که همه بر اثر آن فشارها رفته بودند، به تنهایی در مدرسه مصلی حاضر و نزد پدرشان دروس حوزوی را فرا می گرفت. پس از اقامه نماز میت توسط آیت الله سید محمد رضا مدرسی پیکر پاک آن مرحوم بر روی دستان مردم به سمت امامزاده جعفر یزد تشییع گردید. در این مراسم همه اقشار مختلف مردم حتی مخالفین فکری و سیاسی آن مرحوم نیز حضور داشتند.

  در ضمن آقای دکتر الهام به نمایندگی از ریاست محترم جمهوری و نمایندگانی از مراجع عظام نیز در تشییع شرکت کرده بودند.     

  مدرسی - یزد
  منبع: بازتاب برنا

    • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: پنج شنبه 87/8/23::: ساعت 3:49 عصر

   

   

  مناظره روان بخش و تاج زاده در دانشگاه کاشان (بخش نخست)

  اشاره: در تاریخ یکشنبه 12 آبان مناظره‌ای بین قاسم روان‌بخش دبیر سیاسی پرتو و مصطفی تاج‌زاده با موضوع «اصولگرایی و اصلا‌ح‌طلبی» در دانشگاه کاشان برگزار شد که توجه شما خوانندگان گرامی را به مشروح این مناظره که در دو قسمت تقدیم حضورتان می‌شود، جلب می‌نماییم.

  مجری: قرار است طبق حروف الفبا اول آقای تاج‌زاده 15 دقیقه صحبت کنند و بعد 15 دقیقه آقای روان‌بخش و بعد از 10 دقیقه از یکدیگر سؤال کنند و بعد به پرسش‌های دانشجویی پاسخ دهند.

  تاجزاده: چون تازه آمده‌ام خسته‌ام؛‌ ابتدا آقای روان‌بخش صحبت کند.

  ادامه مطلب...

 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: دوشنبه 87/8/20::: ساعت 7:35 عصر

  گزارشی از زمینه‌ها، نحوه و بازتاب شهادت آیت‌الله قاضی:

  ماشین‌ آقا آمد که‌ آرام‌ آرام‌ به‌ داخل‌ کوچه‌ بپیچد. ماشین‌ از جلو آمد. یکی‌ هم‌ ازآن‌ طرف‌. ترافیک‌ ایجاد شد. نگه‌ داشت‌. نامه‌ای‌ آماده‌کرده‌ بودم‌. آوردم‌ جلو بدهم‌.آقا شیشه‌ ماشین‌ را پایین‌ کشید. آقا همیشه‌ کنار شیشه‌ می‌نشست‌. چند دفعه‌ گفته بودیم‌ وسط‌ بنشینید ناراحت‌ شده‌ بود. عقب‌ می‌نشست‌، آن‌ هم‌ کنار شیشه‌. من‌ هم‌یک‌ کاپشن‌ سرمه‌ای‌ پوشیده‌ بودم‌. این‌ به‌ فکر هیچ‌ کدام‌ آنها نرسید که‌ در آن‌ هوا که‌هنوز سرد نبود، کاپشن‌ لازم‌ نیست‌. همین‌ که‌ پنجره‌ را باز کرد، من‌ اسلحه‌ را کشیدم‌ وشلیک‌ کردم‌... تقی‌زاده‌ سه‌ گلوله‌ شلیک‌ کرد دو گلوله‌ به‌ آیت‌الله قاضی‌ یکی‌ به‌ سر و یکی‌ هم‌ به‌شانه‌ اصابت‌ کرد.

  ادامه مطلب...

 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: شنبه 87/8/11::: ساعت 12:14 صبح

  درماندگی اصلاح طلبان در انتخابات دهم!

   

  دبیر سیاسی

  در حالی که 8 ماه تا دهمین انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است، سردرگمی عجیبی در جبهه اصلاح طلبان به چشم می خورد. آنها برای تصاحب این جایگاه و بازگشت به قدرت مدتهاست اتاق فکر تشکیل داده استراتژی و تاکتیکهای متنوعی به کار بسته و خواهند بست. از این رو ذکر نکاتی لا‌زم به نظر می‌رسد:

  ادامه مطلب...

 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: دوشنبه 87/8/6::: ساعت 10:9 عصر

  نوشته ای از حسین کچوئیان درباره خطبه های نمازجمعه هاشمی رفسنجانی:

  دکتر حسین کچویان(عضو هیأت علمى و مدیر گروه جامعه شناسى دانشگاه تهران): به نظر مى رسد که رقابت هاى انتخاباتى دور دهم ریاست جمهورى از جهات مختلفی نمونه کاملاً متفاوتى را در تاریخ سیاسى ایران مابعد انقلابى به ثبت خواهد رساند. این حقیقت را مى توان از آنچه تاکنون در این زمینه ظاهر شده نیز به خوبى و روشنى دریافت. در حالى که هنوز ما در مراحل ابتدایى این رقابت بوده و بطور رسمى نیز تمام طرف هاى این انتخابات در صحنه حاضر نشده اند. از مواردى که شاهدى بر این مدعاست، اظهارات آقاى هاشمى رفسنجانى در خطبه هاى نماز جمعه هفته گذشته مى باشد. البته این اظهارات هیچگونه انحرافى از تلاش هایى که وى به همراه مجموعه نیروهاى سیاسى حامى اش از اواخر سال گذشته به منظور ایجاد تصویرى منفى، مخرب و تهدید کننده از رقیب انتخاباتى دور قبلى آغاز کرده اند، ندارد اما وى با این سخنان آشکارا سطح این اقدامات را ارتقاء داده و به حدودى غیر قابل فهم و خارج از چارچوب هاى معمول فعالیت هاى انتخاباتى در جمهورى اسلامى کشانده است.

  ادامه مطلب...

 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: دوشنبه 87/8/6::: ساعت 9:43 عصر

   

  ای سران اسلام به داد اسلام برسید! (+فایل صوتی)

  در پی تصویب لایحه ذلت بار اعطای مصونیت سیاسی به اتباع آمریکایی در ایران (کاپیتولاسیون) در سال 1343 حضرت امام خمینی (ره)در تاریخ چهارم آبان ماه 1343 سخنرانی تاریخی و شدید اللحنی را علیه تصویب کاپیتولاسیون ایراد کردند که در تاریخ نهضت اسلامی ایران می درخشد. متن کامل این سخنرانی که منجر به دستگیری و تبعید حضرت امام به ترکیه و سپس نجف شد در ادامه آمده است.

  بسم الله الرحمن الرحیم

  انالله و اناالیه راجعون. من تاثرات قلبی خودم را نمی توانم اظهار کنم، قلب من در فشار است؛ این چند روزی که مسائل اخیر ایران را شنیده ام خوابم کم شده (گریه حضار) ناراحت هستم، قلبم در فشار است. با تاثرات قلبی روز شماری می کنم که چه وقت مرگ پیش بیاید. (گریه شدید حضار)

  ایران دیگر عید (گریه حضار) ندارد، عید ایران را عزا کرده اند، (گریه حضار) عزا کردند و چراغانی کردند، عزا کردند و دستجمعی رقصیدند. ما را فروختند، استقلال ما را فروختند و باز هم چراغانی کردند، پایکوبی کردند. اگر من به جای اینها بودم این چراغانی ها را منع می کردم، می گفتم بیرق سیاه بالای سر بازارها بزنند، بالای سرخانه ها بزنند، چادر سیاه بالا ببرند. عزت ما پایکوب شد، عظمت ایران از بین رفت، عظمت ارتش ایران را پایکوب کردند.

  ادامه مطلب...

 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: یکشنبه 87/8/5::: ساعت 10:12 عصر

     1   2      >

  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 67
  بازدید دیروز: 102
  کل بازدید :1620263

  >> درباره خودم <<

  >> پیوندهای روزانه <<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  اصولگرا

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<


  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<