سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هرگاه خداوند، بنده ای را دوست بدارد، او رابا عبرت ها پند می دهد. [امام علی علیه السلام]
اصولگرا

     اشاعه عکسهای سکسی همراه با شهوترانی های فرهنگ غربی در وبلاگهایی با نام مستعار مغایر با عفت عمومی و قوانین حاکم در جمهوری اسلامی ایران وموجب جریحه دار شدن دل مردم با ایمان است. بعضی از این وبلاگها که بیشتر از سرویسهایی چون میهن بلاگ و غیره استفاده می کنند بقدری شنیع است که انسان شرم می کند آدرس اینها را جهت بیدار شدن مسئولین بیاورد، اگر چه آدرس اینها هر لحظه بر روی سایت سرویس دهنده نمایش داده می شود. البته تمامی سرویس دهندگان وبلاگهای ایرانی این قید را دارند که آنچه در وبلاگ بروز داده می شود نباید مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد، ولی گویا مدیران وبلاگها نظارت دقیقی بر بروز رسانی ها ندارند یا اینکه بعضی خودشان هم از این بی عفتی ها خوشنودند(!)

      تعجب بیشتر از دستگاه قضایی نظام اسلامی است که با هزینه سرسام آوری که بر ملت دارند و باید به وظایف قانونی خود عمل کتنند، گو اینکه بی تفاوت شده و با این وضع اسفبار کنار می آیند. مسئولیت نظارت بر اجرای قانون و برخورد با جرائم و پیشگیری از وقوع جرم بر عهده قوه قضائیه است و مردم شهید داده انتظار دارند که آقایان به وظایف خود عمل کنند و اگر نمی توانند استعفا داده تا زمینه برای روی کار آمدن افراد توانمند بوجود آید. آقایان دادستانها که ازعنوان دادستانی و منافع مادّی آن حضّ و بهره فراوان دارند باید بدانند که اگر به وظایف قانونی خود عمل نکنند در پیشگاه خدا و ملت مسئولند و اگر با توبه بتوانند حقّ الله را از سر خود رفع کنند بدانند حق الناس چیزی است که حتی شهید هم باید جوابگوی آن باشد. متأسفانه کم توجهی دستگاه قضایی نسبت به وظایف قانونی با عث گردیده که فساد در ابعاد مختلف آن در جامعه اسلامی گسترش یافته و هیچ تضمینی نیست که این فساد دامن دستگاه قضایی را نگرفته باشد و اگر وضع به همین منوال پیش برود نا امیدی از دستگاه قضایی برای اجرای قانون و عدالت ثمره اش خواهد بود.   • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: سه شنبه 86/1/14::: ساعت 10:3 عصر

  مشروح نشست خبری رئیس جمهور//

  اعطای نشان شجاعت به فرمانده مرزبانان ایران و دستور آزادی نظامیان انگلیسی

  خبرگزاری فارس: رئیس جمهور اسلامی ایران در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران داخلی و خارجی به فرمانده مرزبانان جنوب غرب کشور نشان درجه 3 شجاعت را به خاطر صیانت از مرزهای دریایی ایران و بازداشت 15 ملوان انگلیسی که به آبهای ایران تجاوز کرده بودند اعطا کرد.

  گزارش تصویری مرتبط
  -------------------------------

  به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی کشورمان که بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در پنجمین کنفرانس خبری خود در دوران ریاست جمهوری‌اش با خبرنگاران سخن می‌گفت، با اشاره به آیاتی از کلام الله مجید در خصوص فرعون، حضرت موسی (ع) و حضرت عیسی (ع) اظهار داشت: پیام حضرت موسی به بشریت این بود که در پس اهل عالم بدانید که الله رب من و رب شما است، این صراط مستقیم است.

  ادامه مطلب • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: دوشنبه 86/1/13::: ساعت 8:54 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  دوازدهم فروردین روز جمهوری اسلامی ایران مبارکباد

    پیام امام‌خمینی‌(ره) در 12فروردین 58

   متن کامل پیام امام خمینی، بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران (ره) که در 12 فروردین 1358 به مناسبت سالروز جمهوری اسلامی ایران منتشر شد به شرح زیر است:

   «بسم الله الرحمن ارحیم»

   و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین. صدق الله العظیم

   من به ملت بزرگ ایران که در طول تاریخ شاهنشاهی، که با استکبار خود آنان را خفیف شمردند و بر آنان کردند آنچه کردند، صمیمانه تبریک می‌گویم. خداوند تعالی بر ما منت نهاد و رژیم استکبار را با دست توانای خود که قدرت مستضعفین است در هم پیچید و ملت عظیم ما را ائمه و پیشوای ملتهای مستضعف نمود، و با برقراری جمهوری اسلامی، وراثت حقه را بدانان ارزانی داشت. من در این روز مبارک، روز امامت امت و روز فتح و ظفر ملت، جمهوری اسلامی ایران را اعلام می‌کنم. به دنیا اعلام می‌کنم که در تاریخ ایران چنین رفراندمی سابقه ندارد که سرتاسر مملکت با شوق و شعف و عشق و علاقه به صندوقها هجوم آورده و رای مثبت خود را در آن ریخته و رژیم طاغوتی را برای همیشه در زباله‌دان تاریخ دفن کنند.

   من از این همبستگی که جز مشتی ماجراجو و بیخبر از خدا، همه و همه به ندای آسمانی واعتصموا بحبل الله جمیعا لبیک گفتند، و با تقریبا اتفاق آرا به جمهوری اسلامی رای مثبت دادند و رشد سیاسی و اجتماعی خود را به شرق و غرب ثابت کردند، تقدیر می‌کنم. مبارک باد بر شما روزی که پس از شهادت جوانان برومند و داغ دل مادران و پدران و رنجهای طاقت‌فرسا، دشمن غول صفت و فرعون زمان را از پای درآوردید، و با رای قاطع به جمهوری اسلامی، حکومت عدل الهی را اعلام نمودید. حکومتی که در آن، جمیع اقشار ملت با یک چشم دیده می‌شوند و نور عدالت الهی بر همه و همه به یک طور می‌تابد، و باران رحمت قرآن و سنت بر همه کس به یکسان می‌بارد. مبارک باد شما را چنین حکومتی که در آن اختلاف نژاد و سیاه و سفید و ترک و فارس و لر و کرد و بلوچ مطرح نیست. همه برادر و برابرند؛ فقط و فقط کرامت در پناه تقوا و برتری و به اخلاق فاضله و اعمال صالحه است.

   مبارک باد بر شما روزی که در آن تمام اقشار ملت به حقوق خود می‌رسند، فرقی بین زن و مرد و اقلیتهای مذهبی و دیگران در اجرای عدالت نیست. طاغوت دفن شد و طغیان و سرکشی به دنبال او دفن می‌شود، و کشور از چنگال دشمنهای داخلی و خارجی و چپاولگران و غارت پیشگان نجات یافت. اینک شما ملت شجاع، پاسداری جمهوری اسلامی هستید. اینک شما هستید که باید این اثر الهی را با قدرت و قاطعیت حفظ کنید و نگذارید بقایای رژیم متعفن که در کمین نشسته‌اند و طرفداران دزدان بین‌المللی و نفت‌خواران مفتخوار در بین صفوف فشرده شما رخنه کنند. اینک شمایید که باید مقدرات خود را به دست بگیرید و مجال به فرصت طلبان ندهید، و با قدرت الهی که مظهر آن جماعت است، قدمهای بعدی را بردارید، و با فرستادن طبقه فاضله و امنای خود در مجلس موسسان، قانون اساسی جمهوری اسلامی را به تصویب برسانید، و همان طور که با عشق و علاقه به جمهوری اسلامی رای دادید، به امنای امت رای دهید تا مجالی برای بداندیشان نماند.

   صبحگاه 12 فروردین - که روز نخستین حکومت الله است - از بزرگترین اعیاد مذهبی و ملی ماست. ملت ما باید این روز را عید بگیرند و زنده نگه دارند. روزی که کنگره‌های قصر 2500 سال حکومت طاغوتی فرو ریخت، و سلطه شیطانی برای همیشه رخت بربست و حکومت مستضعفین که حکومت خداست به جای آن نشست.

   هان! ای ملت عزیز که با خون جوانان خود حق خود را به دست آوردید، این حق را عزیز بشمرید و از آن پاسداری کنید، و در تحت لوای اسلام و پرچم قرآن، عدالت الهی را با پشتیبانی خود اجرا نمایید. من با تمام قوا در خدمت شما که خدمت به اسلام است، این چند روز آخر عمر را می‌گذرانم، و از ملت انتظار آن داریم که با تمام قوا از اسلام و جمهوری اسلامی پاسداری کنند.

   من از دولتها می‌خواهم که بدون وحشت از غرب و شرق، با استقلال فکر و اراده، باقیمانده رژیم طاغوتی را که آثارش در تمام شئون کشور ریشه دارد پاکسازی کنند، و فرهنگ و دادگستری و سایر وزارتخانه‌ها و ادارات که با فرم غربی و غربزدگی به پا شده است به شکل اسلامی متحول کنند، و به دنیا عدالت اجتماعی و استقلال فرهنگی و اقتصادی و سیاسی را نشان دهند. از خداوند تعالی عظمت و استقلال کشور و امت اسلامی را خواستارم.

   والسلام علیکم و رحمة الله.

   (صحیفه امام (ره)، جلد ششم، 4-452)

  منبع:رجا نیوز

 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: یکشنبه 86/1/12::: ساعت 7:42 عصر

  دفتر آقای صانعی «جواز امامت جماعت زنان» را تایید نکرد

    خبرنگار اخبار شیعیان در تماس تلفنی با دفتر آیت الله صانعی در قم خواستار توضیح در خصوص متن مندرج در سایت های خبری به نقل از آیت‌الله صانعی شد .

  مسؤل دفتر استفتاءات پاسخ داد : این خبر تا لحظه مخابره توسط آیت الله صانعی تایید نشده و در پایگاه اطلاع رسانی ایشان هم درج نشده است . لذا تا این لحظه مورد تایید دفتر آیت الله صانعی نمی باشد.

  وی در ادامه گفت : احتمالا این بحث در دروس خارج به میان آمده باشد که طرح این گونه مباحث در دروس خارج طبیعی است و بیان آن به معنای تایید آن نمی باشد. • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: شنبه 86/1/11::: ساعت 3:22 عصر

  بازتاب گسترده دستگیری نظامیان انگلیسی+ فیلم اعتراف و محل دقیق دستگیری متجاوزان

   دستگیری 15 تفنگدار نیروی انگلیسی در آب های ساحلی ایران، سبب تمسخر نظامیان انگلیسی در رسانه های جهانی شده است.

   به گزارش رجانیوز، دریابان اریک هورنر فرمانده دوم رزمناو آمریکایی یواس اس اندروود گفته است: پرسنل نیروی دریایی آمریکا در صورت قرار گرفتن در وضعیتی مشابه وضعیت15 ملوان و تفنگدار انگلیسی دستگیر شده توسط نیروهای ایرانی، از خود دفاع  می کردند!

   پانزده نظامی انگلیسی که14 نفر آنان مرد و یک نفر زن هستند و روز جمعه  دستگیر شدند، همگی مستقر در رزمناو انگلیسی « اچ. ام.اس کورنوال» بودند که بخشی از یک نیروی ویژه تحت کنترل انگلیس در جنوب عراق محسوب می شود. رزمناو آمریکایی اندروود نیز بخشی از این نیرو است.

   وی به این سوال که "آیا مردان تحت فرماندهی وی به سوی ایرانیان  تیراندازی می کردند یا نه" پاسخ مثبت داد و گفت: بله. مقررات کار منحصر بفرد نیروی دریایی آمریکا به ما می گوید نه تنها حق دفاع از خود، بلکه وظیفه دفاع از خود داریم. آنها از حق و توجیه کامل برای دفاع از خود به جای اجازه دادن به دستگیری خود  داشتند.

   این نظامی آمریکایی اضافه کرد: واکنش ما این بود که چرا افراد شما از خودشان دفاع نکردند؟  ولی یک منبع ارشد وزارت دفاع انگلیس روز شنبه به نشریه سان گفت که، این ملوانان کار درستی انجام دادند.

   همچنین نیل گاردینر که از او با عنوان متخصص امور ایران یاد می شود، در گفتگو با شبکه اسکای نیوز به بررسی واکنش آمریکا به بازداشت نظامیان انگلیسی پرداخت.

   وی گفت: نگرانی های زیادی در آمریکا درباره بازداشت نظامیان یاد شده به وجود آمده است و آمریکاییها با متحدان انگلیسی خود نوعی احساس همدردی می کنند و از سوی دیگر نوعی احساس مقابله با ایران نیز در آمریکا به وجود امده است.

   گاردینر در پاسخ به این سوال که اگر آمریکاییها به جای انگلیسی ها در این ماجرا بودند، آنگاه واکنش آمریکاییها چه می بایست باشد؟ گفت: من فکر میکنم که نیرو های انگلیسی در این ماجرا توسط تعداد زیادی از نیرو های ایرانی محاصره شده اند به طوری که مقابله و مقاومت مشکل بوده است و اگر نیرو های امریکایی نیز در موقعیت مشابه گرفتار می شدند آنها نیز جز این رفتار نمی کردند.

   وی درباره استراتژی طرف ایرانی در قبال این مسئله گفت: ایرانی ها تلاش دارند تا انگلیس را مرعوب کنند و این در زمانی است که ایران به خاطر برنامه اتمی اش در شورای امنیت تحت فشار است و آنها تلاش دارند تا مابین انگلیس و امریکا شکاف ایجاد کنند و تلاش دارند تا جریان ضد جنگ را در انگلیس با توجه به جنگ عراق تقویت کنند و در این زمینه اهداف زیادی مطرح است.

   این کارشناس مسایل سیاسی درباره ازادی نظامیان انگلیسی بازداشت شده توسط  ایران در خلیج فارس گفت: من فکر میکنم که غرب باید درباره این موضوع با هم متحد باشد و این تجاوز ایرانی ها توسط شورای امنیت محکو م شود و بیانیه ای از سوی ناتو در این زمینه صادر شود و کشور های عضو اتحادیه اروپا با پیامی واحد رابا توجه به تجاوز ایرانی ها بفرستند و در زمینه  سر مایه گذاری شرکت های اروپایی در ایران باید تجدید نظر شود و با تحریم  رژیم ایران پیامی اشکار برای این رژیم فرستاده شود!

   روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال که سخنگوی بخشی از نومحافظه کاران محسوب می شود،  با اشاره به بازداشت15 نفر از ملوانان و تفنگداران نیروی دریایی انگلیس در آب های اروندرود توسط یگان های دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشته است که این حرکت یک اقدام  اقدام جنگی است.

   وال استریت ژورنال روز سه شنبه در سرمقاله خود با عنوان «گروگان های تهران» افزوده است: طرفداران تعامل با ایران اغلب این گونه عنوان می کنند که تهران از مدت ها پیش نمود انقلابی خود را به سمتی سوق داده تا به یک قدرت بدل شود، اما آیا می توان این اندیشه را با خانواده های15 نفر از سربازان و تفنگداران انگلیسی در میان گذاشت که روز جمعه در آب های عراق توسط نیروهای نخبه دریایی سپاه پاسداران ایران بازداشت شدند.

   به نوشته این روزنامه، در روزهای اول این کار می توان آن چه ایران انجام داده را از دیدگاه جهانی به عنوان اقدام جنگی تلقی کرد چرا که این اقدامی با قصد قبلی بوده و تنها ساعتی پیش از رای انگلیس به قطعنامه  تشدید تحریم ایران در شورای امنیت سازمان ملل که به اتفاق آرا به تصویب رسید، صورت پذیرفت. 
  این روزنامه افزوده است: ایران در سال2004 نیز واحد کوچکتری از نیرو های انگلیسی را در همین آب ها بازداشت و اعلام کرده بود که این نیروها به مرزهای ایران تعدی کردند.

   خبرگزاری رویترز نیز به نقل از شاهدان عینی حادثه گزارش داده بود اگر نظامیان انگلیسی یک بار دچار این اشتباه شده اند پس امکان دارد بار  دیگر آن را تکرار کنند.

   در سال2004 ایران به سرعت این سربازان را پس از عذرخواهی آنان و به نمایش گذاشتن آنها در تلویزیون در حالی که چشمانشان بسته شده بود، آزاد کرد، اما اعتقاد بر این است که تهران این بار از این میهمانان ناخوانده  خود مدت بیشتری پذیرایی خواهد کرد.

   روزنامه انگلیسی ساندی تایمز اوایل ماه جاری میلادی گزارش داده بود که روزنامه صبح صادق وابسته به سپاه پیشنهاد داده، بهتر است مشتی از افسران چشم آبی مو بلوند را بازداشت و خوراک خروس های جنگی خود کنیم.

  همچنین خبرنگار رجانیوز گزارش داد، پس از دستگیری نظامیان انگلیسی در آب های ایران، سیاستمداران بریتانیایی از تمام ظرفیت های دیپلماتیک و غیر دیپلماتیک برای آزادی این 15 نفر استفاده کرده و مانند همیشه ایجاد اختلاف و شنیدن چندصدایی ابزار مورد اتکای سیاستمداران انگلیسی است.

   در این زمینه سفیر سابق انگلستان در تهران به CNN با اشاره به توافقات  پشت پرده خود با ایران در زمان سفارتش در تهران در سال 2004 که شماری از نیروهای نظامی انگلیس از جانب ایران بازداشت شده بودند، گفت: به نظر من عناصر رادیکال در ایران با این گونه اقدامات خواستار آن هستند  که نشان بدهند آن ها از کشورشان دفاع می کنند و در این مسیر با سخت کوشی از هیچ اقدامی فروگذار نیستند. آن ها خواهان آن هستند که در داخل ایران روحیه مردم را تقویت کنند. مساله دیگری که ایران خواهان آن است که این است که می خواهد به جهانیان نشان بدهد فشار و ارعاب ایران کارساز نیست.

   وی افزود: خواسته سوم ایران این است که تهران می خواهد لندن را هدف توجه  قرار بدهد. نکته مهمی در تاریخ مناسبات ایران و انگلیس وجود دارد که  قابل توجه است و آن اینکه به نظر بسیاری از مردم ایران، انگلیس عامل اصلی مشکلات ایران است. تهران با این گونه اقدامات سبب یادآور شدن رویدادهای مشابهی در ذهن مردم ایران می شود که در تاریخ روابط ایران و انگلیس  وجود دارد.

   سفیر سابق انگلیس در ایران در ادامه خاطر نشان کرد: احتمالا یکی دیگر از  خواسته های ایران ان است که جایگاه خود را در مذاکرات تهران با جهانیان  درخصوص مسائل جاری موجود میان ایران و جهان تقویت کند.

    مجری CNN در ادامه این گفتگو درحالی که تصاویری از ملوانهای انگلیسی  بازداشت شده در آب های خلیج فارس با نشان مخصوص شبکه العالم پخش می شد  ،افزود: بی تردید این مساله با وضعیت پرونده هسته ای ایران و مناقشه مطرح  درباره آن و همچنین نیروهای عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران که در زندانهای عراق در بازداشت هستند و مسائل متعدد دیگر ارتباط دارد. سوال  مطرح این است که در شرایط کنونی کدامیک از مسائل فوق مهمترین موضوع برای ایران است.

   سفیر سابق انگلیس در ایران در این خصوص گفت: من نمی دانم کدامیک از مسائل مورد اشاره برای ایران بیشترین اهمیت را داراست. بی  تردید ایران باید این مساله را درک کند که نمی تواند با استفاده از این گونه ابزارها وضعیت خود را در مذاکرات بهبود بخشد. درواقع کارکرد اصلی گفتگوها و مذاکرات نیز فهماندن این مساله به ایران است. بی تردید  در داخل ایران صداهای مخالفی بروز خواهد کرد که این گونه عملکرد تهران باتوجه به این واقعیت انکار ناپذیر(!) که ملوانهای انگلیسی در ابهای عراق  بازداشت شده اند به سود ایران نیست.

   همچنین  رادیو بی بی سی نیز در گزارشی، با فردی به نام "سلمان صفوی" که وی را برادر فرمانده سپاه پاسداران و رئیس موسسه مطالعات استراتژیک اسلامی در تهران معرفی می نمود، درباره بازداشت15 نظامی انگلیسی در آبهای  ایران گفت وگو کرد.

   صفوی در پاسخ به این سوال که آیا بازداشت نظامیان بریتانیایی ازسوی ایران طبق نقشه  قبلی صورت گرفته است؟ اظهار داشت: درواقع پاسخ به این مسئله باید روشن شود که طبق نقشه  بوده، یعنی چه؟ یعنی آیا انگلیسی ها طبق نقشه به آبهای ایران آمده اند یا  نه؟ این هنوز برما معین نیست.

   وی افزود: مقامات ایرانی درحال تحقیق هستند که معلوم شود آیا نیروهای انگلیسی آگاهانه به مرزهای ایران تجاوز کرده اند یا بطور اشتباهی وارد مرزهای آبی ایران شده اند. اما اگر که از باب ایران می پرسید مسلما ایران هیچ برنامه ای برای دستگیری نیروهای انگلیسی نداشته و صرفا نیروهای ایرانی از مرزهای بین المللی ایران حفاظت می کنند و وقتی دیدند که اینها وارد  آبهای ایران شده اند آنها را محترمانه بازداشت کردند.

   گزارشگر بی بی سی همچنین از سلمان صفوی پرسید: با توجه به اینکه ایران به دلیل فعالیت های هسته ای الان در دنیا تحت فشار است و قطعنامه ای علیه کشور صادر شده فکر نمی کنید این حادثه به منافع ملی ایران صدمه بزند و ایران هرچه بیشتر در جامعه  جهانی منزوی شود؟  صفوی گفت : نه، ببینید شما مانند مثل فارسی شیپور را از سر گشادش می زنید. حادثه را انگلیسی ها ایجاد کرده اند، ما که ایجاد نکرده ایم. انگلیسی ها به آبهای ایران وارد شده اند و نیروهای مسئول ایرانی، اینها را محترمانه دستگیر کردند، بنابراین ایران نقشی درایجاد این مسئله نداشته است.

  صفوی درباره تفاوت های شرایط کنونی با وضعیت 3 سال پیش گفت: تفاوت این موقع و آن موقع آن است که در سال2004 ما روابط دوستانه تری باانگلستان داشتیم، الان متاسفانه سیاستهای انگلیس در رابطه  با ایران دوستانه نیست و از روشهای مختلف برای فشار بر ایران استفاده کرده است.

   وی افزود : چون آن روابط وجود ندارد بنابراین نباید انتظار هم داشته باشند که ما مثل آن سالها عمل کنیم، اما رفتار ایران مسلما طبق حقوق و روابط بین الملل خواهد بود نه بیشتر از آن.

   از سوی دیگر، روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف نوشت:  دستگاه های اطلاعاتی انگلیس توجه خود را به ایران معطوف کرده اند.

  این روزنامه که نمایشگر تندترین مواضع جنگ طلبان انگلیسی است، در ادامه اعتراف کرد: همه دستگاه های اطلاعاتی انگلیس به سمت ایران قرار دارد تا اطلاعاتی درباره محل نگهداری پانزده ملوان آن کشور و اهداف بازداشت آنها جمع اوری شود. به این ترتیب افرادی که در دستگاه های اطلاعاتی انگلیس به زبان فارسی تسلط دارند به تماس های تلفن همراه اعضای سپاه پاسداران نظارت می  کنند. نیروهای سرویس جاسوسی خارجی انگلیس نیز در تهران به جمع آوری  اطلاعات درباره این ملوانان کمک می کنند.  در همین حال در کنار تلاش ماموران اطلاعاتی برای جمع آوری اطلاعات، نیروی ویژه انگلیس نیز خود را برای اعزام سرباز زرهی آماده می کند. این  کشور مشاور نظامی ویژه ای هم به خلیج فارس اعزام کرده است تا به دیپلمات ها و عوامل سرویس جاسوسی خارجی انگلیس در مسایل ملوانان بازداشت شده کمک کند. اما آنچه مسلم است این است که هرگونه حمله به ایران فقط با تایید آمریکا صورت خواهد گرفت!

   این روزنامه انگلیسی همچنین در سرمقاله امروزش نوشت: لندن باید بدون هیچ تردید خشم خود را از این اقدام ایران نشان دهد. تونی بلرنخست وزیری که نه در داخل و نه در خارج از انگلیس اعتباری ندارد و مارگارت بکت وزیر خارجه نامریی اش بعید است، بتوانند ایران را وادار سازند مانند سال 2004 میلادی  نظامیان بازداشت شده انگلیسی را به سرعت آزاد کند. افکارعمومی و خواست سیاسی انگلیس با اشغال ایران مخالف است اما لندن می تواند بدون درگیر کردن دراز مدت  نیروهایش به ایران آسیب بزند و به همین علت پیامدهای وخیم  اقدام ایران باید گوشزد شود.

  روزنامه پرتیراژ ایتالیایی کوریره دلاسرا در گزارشی با عنوان « ضربه پاسداران، وفاداران احمدی نژاد» نوشت: امام خمینی (ره) پاسداران را خون انقلاب می نامید ، آنها امروز روح و جزئی از دولت هستند. همین پاسداران  بودند که ملوان های انگلیسی را دستگیر کردند و ضربه بی باکانه ای را در آب  هایی که بخوبی می شناسند، وارد کردند.

   این روزنامه در ادامه نوشت: سپاه پاسداران که باانقلاب سال1979 به عنوان سپاه آیت الله ها متولد شد، هم اکنون بیش از120 هزار نیروی مسلح و آموزش دیده با بخش های دریایی، هوایی و راهبردی دارد. پاسداران درحال زورآزمایی با لندن هستند و گفته می شود که می خواهند آزادی یکی از همقطاران خود را که در عراق از سوی آمریکا دستگیر شده است، بدست آورند.

   همچنین روزنامه وال لستریت ژورنال نیز نوشت: ایرانی ها شاید روی این امر حساب باز کرده اند که تونی بلر تمایل داشته  باشد بهای آزادی این ملوانان را تا پیش از ترک دوره نخست وزیری خود، بپردازد یا این که تهران تمایل دارد با جانشین بلر که احتمالا گوردون  براون وزیر دارایی کنونی این کشور خواهد بود، دست به معامله بزند.

   یکی دیگر از اهداف ایران از دستگیری این ملوانان، اختلاف اندازی میان آمریکا و انگلیس با ارایه پیشنهاد معاوضه این ملوانان با ایرانی هایی  است که به تازگی در عراق توسط آمریکایی ها دستگیر شده اند.

   به گفته «والد فارس» عضو بنیاد دفاع از دموکراسی، ممکن است که سران ایران به دنبال درگیر کردن آمریکا و انگلیس به درگیری نظامی  محدود باشند تا بتوانند حمایت داخلی را در برابر نارضایتی فزاینده مردمی  به دست آورند.

   این رسانه در ادامه نوشت: یکی دیگر از احتمالات این است که خون نیروهای  ائتلاف در عراق به اندازه ای ریخته شود که آنها را وادار به خروج از عراق  کند.

   حاکمیت روحانیون در ایران ممکن است به این امید باشند که هرگونه جنگ در ایران به تقویت دمکرات ها انجامیده و آنها قانونی را تصویب کنند تا  بوش را وادار سازند پیش از حمله به ایران مجوز لازم را از کنگره دریافت دارد. این بخش در متمم لایحه تامین بودجه مجلس نمایندگان آمریکا که هفته پیش به تصویب این مجلس رسید، گنجانده شده است.

   واکنش انگلیس و جامعه جهانی به این اقدام ایران مانند واکنشی که به  تسخیر سفارت آمریکا در تهران ارایه شد، می تواند تعیین کننده مدت حضور سربازان انگلیسی در دست ایرانی ها باشد. انگلیس هم اکنون درخواست کرده که نیروهای آن هر چه سریعتر و صحیح و سالم آزاد شوند. آنها مجبور خواهند بود این نکته را روشن سازند که اجازه نخواهند داد سیاست خارجی لندن اسیر حاکمان ایران باشد. برای این کار نیازی نیست که به گزینه نظامی متوسل شد چرا که امکان آزادی این سربازان با استفاده از رویکرد دیپلماتیک وجود دارد.

   وال استریت ژورنال در ادامه با اشاره به دور تازه تحریم های ایران در  شورای امنیت، آن را تحریمی بسیار ضعیف توصیف می کند و با استناد به سابقه  درگیری نظامی ایران و آمریکا در دهه1980 ارزیابی می کند که حمله نظامی  به سپاه نتواند چندان باعث جلب مردم به سمت غربی ها شود.

   این روزنامه می نویسد: جهان باید در ذهن بسپارد که ایران این اقدام  نظامی را در شرایطی انجام داد که به عنوان یک قدرت تسلیحات متعارف محسوب می شود معنی آن این است که آمریکا و انگلیس می توانند در صورت بروز درگیری نظامی به برتری تسلیحاتی خود مطمئن باشند.

   به نوشته وال استریت ژورنال، این اطمینان زمانی از بین می رود که ایران بتواند به قدرت هسته ای بدل شود، کسی چه می داند که انقلابیون در تهران بعدها به چه قدرتی دست پیدا خواهند کرد.

   فیلم تشریح محل دقیق دستگیری نظامیان انگلیسی

   فیلم اعتراف به ورود غیرقانونی به مرزهای آبی ایران • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: شنبه 86/1/11::: ساعت 12:24 صبح

  بسمه تعالی

  دهم فروردین سالروز قیام خونین مردم یزد در سال 1357 می باشد که در بزرگداشت چهلمین روز شهدای مردم تبریز بوقوع پیوست. به همت شهید محراب آیت الله صدوقی مراسم چهلمین روز شهدای تبریز در مسجد روضه محمدیه(حظیره) برگزار شد. از همان ساعات اولیه بامداد دژخیمان رژیم شاه در ژاندارمری و شهربانی آماده می شدند تا با مردم برخورد خونین داشته باشند. مراسم با سخنرانی حماسی حجه الاسلام والمسلمین راشد یزدی شور و حال دیگری گرفت و در پایان انبوه جمعیتی که عشق امام خمینی(ره) در دلشان موج می زد و از رژیم دیکتاتور پهلوی متنفر بودند، با شعار درود بر خمینی وارد خیابان شده و به سمت چهار راه امیر چقماق پیش رفتند که ابتدا با ماشینهای آب پاش که حاوی رنگ قرمز بود با مردم مقابله شد سپس به سمت تظاهر کنندگان تیراندازی کردند و جمعی شهید و زخمی شدند. قیام دهم فروردین یزد نقطه عطفی در پیروزی انقلاب اسلامی است و گرامی داشت آن تجدید میثاق با شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی و نظام ولایی است. امسال مراسم بزرگداشت در صبح روز پنج شنبه نهم فروردین 1386 در پایگاه انقلاب مسجد حظیره با سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین راشد یزدی برگزار می شود. طیّ اطلاعیه ای که در این رابطه از سوی امام جمعه یزد صادر شد مراسم بزرگداشت دهم و دوازدهم فروردین  در نهم فروردین گرفته می شود.(!)

  نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که چرا آنطور که باید و شاید نسبت به بزرگداشت مراسم دهم فروردین در یزد کاری نمی شود(؟!) برای نمونه در استان قم هر سال هم زمان با قیام 19 دی جمعیت بسیاری از اقشار مختلف مردم را با برنامه ای منظم به دیدار مقام معظم رهبری می برند و در استان تبریز هم هرسال مصادف با قیام 29 بهمن این کار صورت می گیرد، ولی در استان یزد برای یکبار هنوز این گرامی داشت در حضور مقام عظمای ولایت انجام نشده و جای بسی سوال و تعجّب است که چرا نماینده ولیّ فقیه استان یزد تمایلی در این زمینه ندارد و حتی زمان آنرا هم به یک روزی قبل موکول می کنند(!) اگر بنا باشد به هر دلیل و بهانه ای بزرگداشت ایّام الله را جلو و عقب بیاندازیم، چرا به آن ملعونی که در حکومت غاصبانه اش به بهانه جهاد نماز جمعه را چهارشنبه خواند طعنه می زنیم؟ امیدواریم در سالهای آتی برای مردم یزد که سالهاست از دیدار با مقام معظم رهبری محروم مانده اند گشایشی صورت گیرد.

    • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: چهارشنبه 86/1/8::: ساعت 11:3 عصر

   

    هشدار وزیر اطلاعات به عوامل نفوذی و ستون پنجم دشمن

    "غلامحسین محسنی اژه‌ای" وزیر اطلاعات گفت: فعالیتها، اقدامات و همکاری برخی عوامل داخلی دشمن با بیرون از کشور و افراد بیگانه برای ایجاد جنگ روانی از دید وزارت اطلاعات مخفی نیست و نخواهد بود.
   وی سه شنبه شب در مصاحبه با خبرنگاران در این وزارتخانه و در پاسخ به سوالی در ارتباط با قطعنامه ‪ ۱۷۴۷‬و اهداف دشمن از تحمیل جنگ روانی افزود: دشمن تلاش دارد در شرایط کنونی با استفاده از عوامل داخلی ، نفوذی و ستون پنجم خود در کشور جنگ روانی ایجاد کند ولی با هوشیاری ملت و مسوولان این جنگ تاثیر زیادی نخواهد داشت.

   وزیراطلاعات با تاکید این که عوامل دشمن در کشور ما زیاد نیستند، افزود: این عوامل با اطلاعاتی که برای دشمن جمع آوری می‌کنند و با سیگنالهای غلطی که در اختیار آن قرار می‌دهند، متاسفانه در جهت خواست آمریکا، صهیونیست و اسراییل حرکت می‌کنند.

   وی هشدار داد : در صورتی که این عوامل دست از فعالیتهای خود برندارند، وزارت اطلاعات بر اساس وظیفه و مصوبات شورای عالی امنیت ملی آنها را به مردم معرفی خواهد کرد.

   وزیر اطلاعات افزود: این وزارتخانه علاوه بر این اقدام،خیانت‌هایی را که این عوامل به دشمن می‌دهند، افشا و برابر موازین باآنها برخورد کرده و هیچگونه اغماضی در این زمینه نخواهد کرد.

   محسنی اژه‌ای تصریح کرد:این افراد مطمئن باشند که وزارت اطلاعات، دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در برخورد با این عوامل، کوتاه نخواهند آمد و بر اساس موازین و به طور قاطع و موثر آنان را مجازات خواهد کرد.

   وی با اشاره به اینکه قطعنامه ‪ ۱۷۴۷‬بر خلاف موازین حقوقی و ظالمانه است، افزود: دشمن امروز تلاش دارند تا بدون شناخت صحیح از مردم غیور، انقلابی و شهیدپرور ایران و بااین ترفند جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار قرار دهد ولی باید بداند که مردم ایران زیربار این کار غیرقانونی نخواهند رفت و بر دستیابی به حقوق مسلم خود تاکید دارند و کوتاه نخواهند آمد.

  " غلامحسین محسنی اژه‌ای " وزیر اطلاعات گفت: همه عوامل و دست اندرکاران فرار شهرام جزایری از کشور شناسایی و در حال تعقیب هستند و طی ‪ ۸‬تا ‪۱۰‬ روز آینده مشخص می‌شوند.

   وی در پاسخ به سوالی در خصوص پرونده فرار شهرام جزایری از ایران، افزود: از زمانی دستگیری شهرام جزایری مجرم و در مدتی که مسوولیت پرونده فرار وی از سوی آیت الله شاهرودی به وزارت اطلاعات محول شده، اقدامات گسترده‌ای جهت شناسایی عوامل فرار وی صورت گرفته است.

   وزیر اطلاعات گفت : این عوامل کسانی هستند که در برداشت پول از موجودی حساب جزایری، تهیه گذرنامه جعلی، خروج غیرقانونی و موارد دیگر دخیل بوده‌اند.

   محسنی اژه‌ای افزود: جزایری در زمان حضور در خارج از زندان با استفاده از اسناد جعلی و صوری و با مساعدت برخی افراد که در پرونده قبلی وی دخیل بوده‌اند، توانسته بخشی از موجودی حساب خود را برداشت و از آن در فرار خود استفاده کند که تاکنون یک و نیم میلیارد تومان آن ثابت شده است.

   محسنی اژه‌ای تصریح کرد: با روشن شدن تمام عوامل دخیل و موثر در فرار جزایری مجرم در روزهای آینده، پرونده به دستگاه قضایی ارجاع خواهد شد.

   وی افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شده است که جزایری از مدتها قبل تصمیم به فرار داشته است و با برخی از بستگان خود هماهنگی و برنامه- ریزیهایی را انجام داده ولی ابتدا با مانع روبرو شده و پس از برطرف شدن مانع دوباره طرحی برای فرار وی تهیه می‌شود.

  وزیر اطلاعات تصریح کرد: شهرام جزایری با حیله و نیرنگ و برای فرار خود کاری می‌کند که در برخی از روزها در بیرون از زندان باشد تا بتواند برنامه فرار خود را برنامه‌ریزی و هماهنگ کند.

   محسنی اژه‌ای گفت : شهرام جزایری برنامه فرار خود را با بعضی از افراد در داخل و خارج بگونه‌ای تنظیم می‌کند که از دید خود، ماموران نتوانند وی را دستگیر کنند و زمانی که دستگیر می‌شود باور این موضوع برای وی سخت بوده است.

  وی تاکید کرد : از زمانی که وزارت اطلاعات ماموریت یافت موضوع فرار جزایری را تعقیب و پیگیری کند و در صورت امکان وی را بازگرداند، ظرف مدت کوتاهی موفق شد تا مسیر خروج غیرقانونی جزایری از کشور و عوامل دخیل در آن را شناسایی کند.

   وزیر اطلاعات افزود: ماموران از محل و اتاق خواب جزایری نیز مطلع بودند و در نهایت صبح زود و با صدای ماموران این مجرم از خواب بیدار و دستگیر شد.

   محسنی اژه‌ای همچنین در خصوص موفقیت سربازان گمنام امام زمان (عج) در رهایی و بازگرداندن سه تن از پرسنل نیروی انتظامی از دست اشرار نیز گفت: در پی همکاری وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، دستگاه سیاسی کشور و برخی از دستگاه‌ها مشخص شد که ربایندگان این افراد اشراری هستند که در مافیای مواد مخدر فعالیت دارند.

   وی افزود: در ادامه این کار موضوع از راههای اطلاعاتی و امنیتی دنبال شد و به اطلاع طرف پاکستانی رسید و آنها اطمینان حاصل کردند که نیروهای انتظامی به گروگان گرفته شده در پاکستان نگهداری می‌شوند.

   وزیر اطلاعات با اشاره به این که پاکستان ابتدا از موضوع خبر نداشت، گفت: با اطلاع یافتن پاکستان از موضوع همکاری خوبی صورت گرفت و ماموران عزیز نیروی انتظامی که در زمان انجام ماموریت ربوده شده بودند، تحویل جمهوری اسلامی ایران شدند.

  منبع: رجانیوز • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: چهارشنبه 86/1/8::: ساعت 6:48 صبح


  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 91
  بازدید دیروز: 102
  کل بازدید :1620287

  >> درباره خودم <<

  >> پیوندهای روزانه <<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  اصولگرا

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<


  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<