سفارش تبلیغ
صبا ویژن
پیامبر صلی الله علیه و آله از مغلطه کاری منع فرمود . [معاویه]
اصولگرا

طبق روال امروز جمعه نیز مراسم روضه خوانی در دفتر آیت الله سید جواد مدرسی از ساعت 10 تا 11 صبح برگزار شد. ابتدا آیت الله سید محمد علی مدرسی فرازهایی از فرمایشات حضرت علی علیه السلام در خصوص حرمت و احترام مومن بیان داشت. ایشان در توضیح بحث خود این مثل را آورد که انسان چون جوهر نانوشته ای است که می تواند به هر نوشته ای تبدیل شود. لذا ارزش وجودی انسان با ایمان و عمل او گره خورده و اینجاست که انسان با ایمانی می تواند ارزشش از کعبه هم بالاتر رود.  

در پایان مراسم آیت الله سید احمد خاتمی که به دعوت سازمان تبلیغات اسلامی جهت سخنرانی در همایش هیئات مذهبی به یزد آمده بود در دفتر آیت الله مدرسی حضور یافت و ضایعه از دست رفتن این عالم ربانی را تسلیت گفت. در خصوص اهمیت عملکرد هیئات مذهبی هم صحبتهایی رد و بدل شد. آیت الله سید احمد خاتمی گفت چندی قبل آیت الله مکارم شیرازی به یکی از مداحان  مشهور پیغام داده بودند که هنگام عزاداری لخت نشوید. باز او علاوه بر استمرار کارش اسائه ادبی هم به این مرجع نموده بود. مقام معظم رهبری از ماجرا مطلع شده و دستور داده بودند که این مداح باید به محضر آن مرجع رفته و عذر خواهی نموده و بعد این را اعلام کند. او هم اطاعت کرده و هنگام ورود به محضر این مرجع گفته بود حضرت آیت الله من حر هستم و برای عذر تقصیر آمدم و این را هم اعلام خواهم کرد. آیت الله مکارم شیرازی هم او را بخشیده و هدیه ای هم به او داده بودند. در پی این مطلب آیت الله سید محمد رضا مدرسی به نقل خاطره ای پرداخته و گفتند چند سال پیش که به کشور مالزی رفته بودم از من دعوت شد تا در جمع شیعیان آنجا شرکت کنم. ایشان توضیح دادند کشور مالزی نسبت به اختلاف افتادن بین مسلمانان کشورشان حساسیت خاصی داشته و حرکات شیعیان را به شدت کنترل می کنند. در آن جمع گفتند می خواهیم عزاداری کنیم و آنها نوحه هایی را به زبان خودشان می خواندند و در حین عزاداری و سینه زنی شروع به لخت شدن نمودند. در پایان به دست اندرکارانشان گفتم در اینجا که اینقدر روی شما حساس هستند چرا این کارها را می کنید؟!! گفتند تقصیر شماست!! شیعیان اینجا سی دی مراسمات شما در ایران را می گیرند و عین آنرا تقلید می کنند. 

ضمناً: مراسم چهلمین روز درگذشت آیت الله سید جواد مدرسی از سه شنبه 3دی تا پنج شنبه 5 دی بعد از نماز عشاء در مسجد بازار (بیاق خان) برگزار می گردد. منبع

یزد - مدرسی
 
یزد - مدرسی


 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: شنبه 87/9/30::: ساعت 11:18 صبح

  جرقه گسترش اسلام با انقلاب ایران زده شد

  گرامیداشت سالروز شهادت شهید مفتح از سوی بسیج دانشجویی دانشکده الهیات دانشگاه تهران با حضور رحیم‌پورازغدی و مهندس مفتح، فرزند شهید مفتح برگزار شد. به گزارش (ایسنا)،  رحیم‌پور ازغدی استاد دانشگاه این گونه ترورها در زمان انقلاب را در درجه اول معرفتی دانست و بیان کرد: زندگی نامه چنین افرادی مانند شهید مفتح به یک معنا تاریخچه انقلاب اسلامی است. وی با بیان اینکه دانشکده الهیات در اوج دین‌ستیزی رضاخانی تاسیس شد و هدف آن در کنار زدن ریشه‌های دین در جامعه این بود که یک دین خنثی وجود داشته باشد، گفت: ولی عملا اتفاقی که افتاد این بود که عناصر صالحی هم از اساتید و هم از دانشجویان به این دانشکده آمدند که آنها این محل را به عکس آن هدف تبدیل کردند. وی این قرن را قرن عجیبی دانست و اظهار کرد: ابتدای این قرن صحبت از زدودن اسلام در ایران بود، اما در اواخر قرن شاهد گسترش اسلام و آن هم اسلام ایرانی در جهان هستیم. در اوایل این قرن دین‌ستیزی در ایران مانند مبارزه با حجاب هم از ناحیه استبداد رضاخانی و هم استعمار غربی وجود داشت، اما امروز شاهد اوج‌گیری اسلام ایرانی در کل منطقه هستیم و آن عزت مسلمین و تحول بزرگ آغاز شده است که هنوز نتوانسته‌اند آن را متوقف کنند. رحیم‌پور ازغدی افزود: امروز در دنیا حتی جریان‌های لاییک و غیر دینی هم تظاهر به دینداری کرده و به آن افتخار می‌کنند که باید گفت جرقه این جریان یعنی گسترش اسلام با انقلاب و ایران زده شد. • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: جمعه 87/9/29::: ساعت 2:0 عصر

  عید غدیر خم عیدالله الاکبر از اعیاد بزرگ اسلامی است که حق آن به خوبی ادا نمی شود. در این روز مومنین به دیدار یکدیگر و اقوام و خویشان شتافته و در منزل بزرگان و عالمان دینی خود نیز حضور یافته و ضمن تبریک به یکدیگر می گویند الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایت علی ابن ابیطالب علیه السلام. یکی از خانه های پر رفت و آمد در شهر یزد منزل و دفتر حضرت آیت الله سید جواد مدرسی(ره) بود. در لحظاتی که بنده در این محفل حضور داشتم آیت الله سید محمد رضا مدرسی از فقهای محترم شورای نگهبان در وصف روز غدیر خم مطالبی بیان نمودند. ایشان با ذکر حدیثی گفتند بقدری پیامبر گرامی اسلام (ص) مردم را برای حضور در حجه الوداع تشویق کردند که حتی زنان پا به ماه نیز عازم این سفر شدند و بعضی شان در جحفه ( 14 کیلومتری مدینه) زایمان کردند و جالب اینکه باز اینها به مدینه باز نگشته و همراه کاروان زیارتی با فرزن شیرخوارشان به مکه آمدند. وی غرض اصلی رسول گرامی اسلام (ص) در حضور هر چه بیشتر مسلمانان معرفی امیرمومنان حضرت علی علیه السلام به جانشینی ذکر کرد و تأکید نمود ولایت و امامت و جانشینی حضرت علی علیه السلام همچون آفتاب روشن است و کسانی که آمدند و کلمه مولا  را به محبت و دوستی تعبیر کردند مثل این است که کسی میان روز روشن بگوید شب است. ایشان غلبه شیطان و هوای نفس را سبب اصلی زیر پا گذاشتن فرمان خدا و پیامبر گرامی اسلام ( ص) ذکر نمود.       منبع

   

  یزد - مدرسی • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: جمعه 87/9/29::: ساعت 6:45 صبح

  مناظره روان بخش با احمد قابل(بخش اول)

  روان‌بخش، دبیر سیاسی هفته‌نامه پرتو و احمد قابل در تاریخ 3/9/87 مناظره‌ای تحت عنوان «اصول و ارزش‌های انقلا‌ب» در دانشگاه فردوسی مشهد انجام دادند که بخش اول آن تقدیم حضورتان می‌شود.

  تصویر اصلی را ببینید

   

  سوالی که‌ابتدا مطرح می‌شود این است:

  اصول وارزش‌های انقلاب چه بودند؟ چه مصادیق وشاخصه هایی دارند واساسا بستر طراحی این ارزش‌ها چه بوده‌است؟

  روانبخش: ابتدا نکته‌ای را عرض می‌کنم خدمت آقای قابل وشما سروران گرامی.آیه شریفه قرآن را توجه می‌دهم: “وبشر عبادی الذین...”؛ کسانی که سخن‌ها را می‌شنوند وبهترینشان را انتخاب می‌کنند و به دور از گرایشات حزبی و سیاسی و دغدغه‌های جناحی، حق را آشکارا می‌پذیرند. باید به ‌این جمعیت بشارت داد و قرآن بشارت می‌دهد.

  ادامه مطلب...

 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: پنج شنبه 87/9/28::: ساعت 11:1 عصر

  الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایت امیرالمومنین علیه السلام

  عید سعید غدیر خم عیدالله الاکبر مبارک باد • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: سه شنبه 87/9/26::: ساعت 10:48 عصر

  انتقاد سعید قاسمی از سکوت دانشجویان در مقابل نامه 2003 دولت خاتمی:
  پس حراست از مرزهای اعتقادی و سیاسی چه شد؟

  مراسم "قبلتین در زنجیر"، یادواره حج خونین سال 1366 به دست حکام آل سعود و شهدای فاجعه انسانی در نوار غزه، که ماه هاست در محاصره صهیونیست های جنایتکار به سر می‌برد، عصر روز یکشنبه در سالن شهید چمران دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد.

  به گزارش رجانیوز، در این برنامه که توسط بسیج دانشکده فنی و "مرکز فرهنگی میثاق" برگزار شد، در ابتدا مجری بخش هایی از پیام امام(ره) را به مناسبت اولین سالگرد کشتار حجاج بیت الله الحرام قرائت کرد.

  در ادامه، بخش هایی از فیلم "مرثیه" ساخته هنرمند متعهد، شهید سید مرتضی آوینی درخصوص این جنایت ننگین آل سعود، به نمایش در آمد. سپس مهندس سعید قاسمی کارشناس و تحلیل گر مسائل سیاسی به ایراد سخنرانی پرداخت.

  وی در ابتدا به تحلیل حج از دیدگاه حضرت امام خمینی(ره) پرداخت و گفت: حج در نگاه امام(ره) عبارت است از اعلان برائت از مشرکان که از ارکان توحیدی و واجبات سیاسی حج است. اعلان برائت در حج تجدید میثاق مبارزه و تمرین تشکل مجاهدان برای ادامه نبرد با کفر و شرک و بت‌ پرستی‌ها است و به شعار هم خلاصه نمی‌شود و سرآغاز علنی ساختن منشور مبارزه و سازمان دهی جنود خدا در برابر جنود ابلیس و ابلیس صفتان است و از اصول اولیه توحید به شمار می‌رود. اعلان برائت مرحله اول مبارزه و ادامه آن مراحل دیگر وظیفه ماست.

  ادامه مطلب...

 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: سه شنبه 87/9/26::: ساعت 12:25 صبح

  امروز شهر دارالعباده یزد نیز شاهد راهپیمایی در حمایت از مردم مظلوم غزه بود

  یزد - غزه


 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: جمعه 87/9/22::: ساعت 7:54 عصر

  کتابی جدید در باره استخاره

   

  کتاب


 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: چهارشنبه 87/9/20::: ساعت 8:50 عصر

  آیا فکر کرده ایم چرا در حج ، انسان خود را باید از بسیاری از حلالها محروم کند ؟
  آیا اتحاد لباس آنهم به ساده ترین شکل در حج چه پیامی را به انسانها القاء می نماید ؟
  چرا باید در حرکت های نمادین مانند سنگ زدن به شیطان ، تاریخ زندگی حضرت ابراهیم (ع) که محل اتفاق نظر سه دین بزرگ الهی است مرور شود ؟
  چرا انسانها با همه اختلافات قومی و نژادی و حتی مذهبی حول یک نقطه یعنی کعبه طواف می کنند ؟
  برای پاسخ به این پرسشها به ماهیت دین مراجعه کنیم ، دینی که ما را به حقیقتی فراتر از جهانی فرا می خواند که در آن زندگی می کنیم و آنقدر در آن غرق شده ایم که اصلا جز خواسته های تمام نشدنی دلمان به چیز دیگری فکر نمی کنیم.
  دین مبین اسلام بعنوان آخرین مکتب توحیدی رسالت چهانی خود را بروشنی بیان میکند و حج منبری است رفیع و بلند که ندای آزادی و آزادگی را فریاد می کند و اهل ایمان هم با همان قوت پاسخ می دهند لبیک اللهم لبیک
  حج ابراهیمی حضور انسانیت را به نمایش می گذارد ، انسانی که می خواهد بندگی خود را در برابر خالق خویش اثبات نماید و برای اظهار این حقیقت از بسیاری از مباحات و حلالها می گذرد و در یک لباس ساده آن هم متحدالشکل سنت حضرت ابراهیم را زنده نگاه داشته و اعلام می دارد که دین خدا در طول زمان کهنه نمی شود و احکام الهی هرگز تاریخ مصرف ندارند.
  حج یعنی مظهر اتحاد انسانها و جلوه وحدت امت اسلامی ، حج یعنی محل برخورد انسان با شیطان ، زیرا شیطان تنها با نصیحت از آدمی دور نمی شود بلکه باید برای راندن او دست به سنگ شد همان اقدامی که مردم فلسطین برای مقابله با شیطان صفتان امریکایی انجام دادند و انتفاضه حرکتی است در راستای حج ابراهیمی و فریاد برائت از مشرکان تداوم بخش بت شکنی ابراهیم است. امید که ما دور افتادگان نیز در انگیزه و نیت خویش با قافله حضرت ابراهیم همدل و همراه باشیم.

  منبع : وبلاگ فکر http://fekr.blogfa.com/post-76.aspx • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: سه شنبه 87/9/19::: ساعت 8:54 عصر

  جبهه اصلاحات بررسی کند چرا نگاه دشمنان ملت به آنهاست؟

  رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری درخصوص حمایت مجدد بوش از اصلاح طلبان، اظهار داشت: جبهه‌ی فروپاشیده‌ی اصلاحات بار دیگر به خود آیند و ببینند چرا نگاه دشمنان ملت به آنهاست، چه عامل و عواملی باعث امیدواری دشمن به آنها شده است و از راهی که رفته‌اند توبه کرده و از مردم عذرخواهی کنند.

  دکتر علیرضا ذاکر اصفهانی در گفتگو با رجانیوز، با بیان اینکه اظهارات بوش، واکنش و توجیهی برای شکست‌های خاورمیانه‌ای دولت وی بود، افزود: درواقع بوش می‌خواست به افکار عمومی امریکا و حامیان خارجی خود بگوید که او تلاش‌های خود را کرده است و علی‌رغم تلاش‌‌های بسیار، گرفتار رقیبی سرسخت به نام احمدی‌نژاد شده است. همچنین این سخنان نشانگر شرایط روحی وخیم او بود که نتوانست عصبانیت و خشم خود را از این رقیب پنهان کند.

  وی در ادامه اظهار داشت: از همه مهمتر این بیانات حکایت از آن داشت که استراتژی امریکا که نقطه کانونی آن حول محور مقاومت یعنی ایران متمرکز بود، به شکست انجامیده و اینکه این موضوع از سوی آقای بوش عنوان شده است، خود اقرار به شکست است.

  رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری تحولات 2، 3 ساله اخیر در منطقه، را نشانه سیر نزولی قدرت ایالات متحده و رژیم صهیونیستی دانست و اضافه کرد: تحلیل‌گران بین‌المللی پس از فروکش کردن دامنه تنازعات و درگیری‌های مختلف از قبیل جنگ 33 روزه در لبنان، همواره در جریان علت‌یابی شکست‌های ممتد امریکا و رژیم صهیونیستی و رفتار هوشمندانه دیپلماتیک ایران و الهام‌بخشی ناشی از آن در جهان اسلام و دیگر نقاط دنیا اشاره می‌کردند. به ویژه در چالش هسته‌ای ایران، مشخص شد که سیاست مدبرانه دولت نهم توانسته است تهدید را به فرصت تبدیل نماید و به پیروزی‌های بزرگی دست‌ یابد.

  وی همچنین خاطرنشان کرد: نکته مهم دیگری که از همه‌ی مطالب گفته شده مهمتر به نظر می‌رسد حمایت‌های بی‌شرمانه و مداخله جویانه رئیس‌جمهور امریکا در امور داخلی ایران است. امریکایی‌ها که در جریان طرح خاورمیانه‌ای خود که متغیر اصلی در استراتژی خاورمیانه‌ای آنها را پس از ماجرای 11 سپتامبر شکل می‌داد، از دمکراسی‌سازی منطقه‌ای یاد می‌کردند و امروز از این طرح بجز فقر و فلاکت و کشتار در عراق و منطقه چیزی حاصل نیامده است، چگونه به خود اجازه می‌دهند که در امور کلان دیگر کشورها از جمله انتخابات آتی ایران دخالت کنند؟ البته تجربه نشان داده است که مردم آزاده کشورمان در چنین مقاطعی علیرغم خاص دشمن عمل می‌کنند و دشمنان را از امیدهای داخلی‌شان و عناصر امریکا زده مأیوس خواهند کرد.

  این استاد دانشگاه در پایان تأکید کرد: نکته پایانی اینکه جبهه‌ی فروپاشیده‌ی اصلاحات بار دیگر به خود آیند و ببینند چرا نگاه دشمنان ملت به آنهاست، چه عامل و عواملی باعث امیدواری دشمن به آنها شده است و از راهی که رفته‌اند توبه کرده و از مردم عذرخواهی کنند. گرچه عرض کردم مردم راه خود را در چنین مواقعی پیدا می‌کنند و به وظیفه شرعی و ملی خود عمل می‌نمایند. • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: دوشنبه 87/9/18::: ساعت 8:47 عصر

     1   2      >

  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 93
  بازدید دیروز: 102
  کل بازدید :1620289

  >> درباره خودم <<

  >> پیوندهای روزانه <<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  اصولگرا

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<


  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<