سفارش تبلیغ
صبا ویژن
[ کمیل پسر زیاد گفت : امیر المؤمنین على بن ابى طالب ( ع ) دست مرا گرفت و به بیابان برد ، چون به صحرا رسید آهى دراز کشید و گفت : ] اى کمیل این دلها آوند هاست ، و بهترین آنها نگاهدارنده‏ترین آنهاست . پس آنچه تو را مى‏گویم از من به خاطر دار : مردم سه دسته‏اند : دانایى که شناساى خداست ، آموزنده‏اى که در راه رستگارى کوشاست ، و فرومایگانى رونده به چپ و راست که درهم آمیزند ، و پى هر بانگى را گیرند و با هر باد به سویى خیزند . نه از روشنى دانش فروغى یافتند و نه به سوى پناهگاهى استوار شتافتند . کمیل دانش به از مال است که دانش تو را پاسبان است و تو مال را نگهبان . مال با هزینه کردن کم آید ، و دانش با پراکنده شدن بیفزاید ، و پرورده مال با رفتن مال با تو نپاید . اى کمیل پسر زیاد شناخت دانش ، دین است که بدان گردن باید نهاد . آدمى در زندگى به دانش طاعت پروردگار آموزد و براى پس از مرگ نام نیک اندوزد ، و دانش فرمانگذارست و مال فرمانبردار . کمیل گنجوران مالها مرده‏اند گرچه زنده‏اند ، و دانشمندان چندانکه روزگار پاید ، پاینده‏اند . تن‏هاشان ناپدیدار است و نشانه‏هاشان در دلها آشکار . بدان که در اینجا [ و به سینه خود اشارت فرمود ] دانشى است انباشته ، اگر فراگیرانى براى آن مى‏یافتم . آرى یافتم آن را که تیز دریافت بود ، لیکن امین نمى‏نمود ، با دین دنیا مى‏اندوخت و به نعمت خدا بر بندگانش برترى مى‏جست ، و به حجّت علم بر دوستان خدا بزرگى مى‏فروخت . یا کسى که پیروان خداوندان دانش است ، اما در شناختن نکته‏هاى باریک آن او را نه بینش است . چون نخستین شبهت در دل وى راه یابد درماند و راه زدودن آن را یافتن نتواند . بدان که براى فرا گرفتن دانشى چنان نه این در خور است و نه آن . یا کسى که سخت در پى لذت است و رام شهوت راندن یا شیفته فراهم آوردن است و مالى را بر مال نهادن . هیچ یک از اینان اندک پاسدارى دین را نتواند و بیشتر به چارپاى چرنده ماند . مرگ دانش این است و مردن خداوندان آن چنین . بلى زمین تهى نماند از کسى که حجّت بر پاى خداست ، یا پدیدار و شناخته است و یا ترسان و پنهان از دیده‏هاست . تا حجّت خدا باطل نشود و نشانه‏هایش از میان نرود ، و اینان چندند ، و کجا جاى دارند ؟ به خدا سوگند اندک به شمارند ، و نزد خدا بزرگمقدار . خدا حجتها و نشانه‏هاى خود را به آنان نگاه مى‏دارد ، تا به همانندهاى خویشش بسپارند و در دلهاى خویشش بکارند . دانش ، نور حقیقت بینى را بر آنان تافته و آنان روح یقین را دریافته و آنچه را ناز پروردگان دشوار دیده‏اند آسان پذیرفته‏اند . و بدانچه نادانان از آن رمیده‏اند خو گرفته . و همنشین دنیایند با تن‏ها ، و جانهاشان آویزان است در ملأ اعلى . اینان خدا را در زمین او جانشینانند و مردم را به دین او مى‏خوانند . وه که چه آرزومند دیدار آنانم ؟ کمیل اگر خواهى بازگرد . [نهج البلاغه]
اصولگرا
آیت الله لاریجانی افزود: متاسفانه کتاب‌های کسانی مجوز می‌گیرند که نه فقط بنیان‌های معارف دینی را زیر سوال می‌برند بلکه به سراغ قرآن هم رفته‌اند و معتقدند قرآن تلقی انسانی پیامبر از وحی الهی بوده پس احتمال خطا هم در آن می‌رود و اگر در جایی، آیات قرآنی با علوم امروزی مخالفت داشت، می‌شود قرآن را کنار گذاشت! باید به وزیر ارشاد گفت شما در جمهوری اسلامی تنفس می‌کنید و معیارهای قانون اساسی در این نظام برای همه الزام آور است.


 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: چهارشنبه 92/12/21::: ساعت 7:45 عصر

  در همان زمان معرفی وزرای دولت یازدهم به مجلس آقای جنتی در کمیسیون فرهنگی حضور پیدا کردند. بنده به آقای جنتی گفتم شما نظرتان راجع‌ به مطالبات فرهنگی رهبر انقلاب چیست؟ ایشان گفتند که من مطالبات ایشان را عملیاتی می‌کنم. گفتم خیلی خوب، می‌دانید مطالبتان ایشان چیست؟ گفتند نه! گفتم خب بنده تهیه می‌کنم و خدمت شما می‌فرستم.


 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: چهارشنبه 92/12/21::: ساعت 7:44 عصر

  نهضت آزادی یک جریان اعتدالی بود و شعارش میانه‌روی بود. بعدها همین آقایان در بعضی افراد اثر گذاشتند. من حرف زیاد دارم و در این جلسه مجال آن نیست که بیان کنم؛ نیاز به چند جلسه جریان‌شناسی دارد. رهبر جریان اعتدالی‌ای که امروز شکل گرفته است، از سال 69 و70 به ریاست‌جمهوری می‌رسد. از آن موقع شعار اعتدال سر می‌دهد. آن جریان اعتدالی، در دفتر ریاست‌جمهوری، مرکز مطالعات استراتژیک درست می‌کند.


 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: شنبه 92/12/3::: ساعت 12:1 صبح

  تا ما گدای دشمن باشیم دشمن بر ما مسلط و مقتدر است. اگر نمی‌خواهید دشمن مسلط باشد ما باید روی اقتصاد ملی کار کنیم و برخی از روسای جمهور دنیا به خاطر اعلام اقتصاد مقاومتی تبریک گفتند چرا که این راهی که ایشان نشان دادند بهترین راه است.


 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: جمعه 92/12/2::: ساعت 11:59 عصر

    اعتدال به روایت کاخ سفید

  یکی از شگردهایی که همواره در طول تاریخ برای تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی به کار گرفته می‌شده است، استفاده از مغالطه اشتراک لفظی است، بدین معنی که سیاسیون و نظریه‌پردازان سعی می‌کنند از واژهایی که دارای چند معناست بدون قرائن خاصی که مرادشان را مشخص کند، آن لفظ را به‌کار گیرند، تا ذهن مخاطب را به معنای معروفش مشغول سازند، در حالی که خودشان معنای دیگری را اراده کرده‌اند.


  برچسب‌ها: کاخ سفید, اعتدال, موسسه رند, طلاب جوان, روزنامه نگاران
  ادامه مطلب • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: پنج شنبه 92/11/24::: ساعت 10:35 عصر

  مقام معظم رهبری
  پیام رهبر انقلاب به انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل:
  عرصه جنگ نرم بصیرتی عمارگونه و استقامتی مالک‌اشتروار می‌طلبد/ با تمام وجود خود را برای این عرصه آماده کنید

  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، پیام حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای خطاب به نشست سراسری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل را ابلاغ کرد. • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: پنج شنبه 92/11/24::: ساعت 6:13 صبح

  راهپیمایی امسال و طنین فراگیر «مرگ بر آمریکا» می‌تواند تودهنی مناسبی به همه این خنده‌ها و کرنش‌ها در برابر نماد استکبار جهانی باشد و حق هم هست؛ چرا که انقلاب 57 بر پایه و اساس استکبارستیزی شکل گرفت و روح الله کبیر هم احیا کننده شعار قرآنی «مرگ بر آمریکا» بود.


 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: پنج شنبه 92/11/24::: ساعت 6:11 صبح

  تاملی در اظهارات رییس جمهور و عملکرد دولت ایشان؛

  طرح سبد کالا و بی‌سوادان

  به راستی اگر در طرح سبد کالا، چه در طرح چه در اجرا، از افراد باسواد و مجرب استفاده می‌شد این چنین حواشی پیرامون آن ایجاد می‌شد و جان افراد بی‌گناه از بین می‌رفت؟ • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: سه شنبه 92/11/15::: ساعت 11:47 عصر

  سبد کلا یا سبد حقارت

  توزیع سبد کالا
  مستند فارس
  فیلم/ «سبد کالا» یا «سبد حقارت»؟!/ مردمی که با سبد خالی «تدبیر و امید» بازگشتند

  تعداد زیادی از افرادی که از ساعات ابتدایی آغاز طرح توزیع سبد کالا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای در صف‌های طویل حضور یافتند، پس از ساعت‌ها انتظار متوجه شدند سبد کالا به آن‌‌ها تعلق نمی‌گیرد؛ این در حالی است که آن‌ها پیش از این تاییدیه دریافت سبد کالا را از طریق پیامک دریافت کرده بودند. • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: سه شنبه 92/11/15::: ساعت 11:26 عصر

  مشخص نیست حضور فردی با این سوابق سیاه و ننگین در دفتر هاشمی رفسنجانی چه توجیهی دارد؟ آیا هاشمی تلاش دارد تا با پر و بال دادن به افراطیون ضدانقلاب که سابقه و عملکردشان بر کسی پوشیده نیست، بر فاصله خود و نظام بیفزاید و یا باید این اقدامات را نتیجه تسلط مهدی و فائزه هاشمی بر دفتر پدر و فشارهای آنان دانست؟


 • کلمات کلیدی :
 • محمد حق جو ::: پنج شنبه 92/11/3::: ساعت 12:6 صبح

     1   2      >

  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 108
  بازدید دیروز: 1423
  کل بازدید :1488375

  >> درباره خودم <<

  >> پیوندهای روزانه <<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  اصولگرا

  >>لینک دوستان<<

  >>لوگوی دوستان<<


  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<